Co czytać? podpowiadamy…

Christopher Paolini

,,Eragon”

Parę miesięcy temu zainteresowałam się książką pt: ,,Eragon”. Opowiada ona historię piętnastoletniego chłopca, który po odnalezieniu smoczego jaja staje się legendarnym Smoczym Jeźdźcem. Pewnej nocy z jaja wykluwa się smoczyca, Eragon nazywa ją Saphirą. Podczas, gdy smok dorasta, w wiosce Karwahall, gdzie mieszka bohater, pojawiają się Razackowie – tajemniczy szpiedzy brutalnego króla Galbatorixa. Poinformowani o znalezieniu przez któregoś z mieszkańców smoczego jaja, zaczynają plądrować wioskę w poszukiwaniu zguby. Nie mają pojęcia, że smok już się wykluł. Gdy Saphira wyczuwa, że najeźdźcy się zbliżają, porywa Eragona w daleką podróż w głąb łańcucha górskiego. Po powrocie zastają całą wieś spaloną. Wraz z okolicznym bajarzem Bromem, Eragon wyrusza w podroż, aby dołączyć do Vardenów – buntowniczego ludu chcącego obalić króla. Podczas wyprawy tytułowy bohater uczy się wielu zaklęć. W połowie podróży, po wyjeździe z miasta Tierm, Razackowie zabijają Broma. Bohater przed śmiercią wyznaje swojemu uczniowi, że kiedyś również był Smoczym Jeźdźcem, a jego smoczyca też miała na imię Saphira.
Eragon po paru tygodniach samotnej wędrówki spotyka Murthaga, sprzymierzeńca Vardenów. Razem docierają do ich kryjówki w górach. Eragon szybko zyskuje zaufanie króla Vardenów. Zaczynają się przygotowywania do walki. Nikt nie wie, czy Vardenom uda się odeprzeć nadciągające szeregi Urgali. Jednak z pomocą Eragona szala zwycięstwa przechyla się na stronę Vardenów. Jednak w głębi miasta nagle pojawia się Durza, zwany Cieniem, potężny sługa króla. Eragon zabijając go zadaje spory cios Galbatorixowi i wygrywa bitwę.
To tylko jedna część z czterech tomów. Mimo młodego wieku autor, który miał podczas pisania książki tylko 17 lat, wyczarował fantastyczny świat!!! Obecnie posiadam dwie części: ,,Eragon” i ,,Najstarszy”. Polecam tę książkę jak najbardziej!

Kornelia Tyrakowska 6 c

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s